مسدود شدن پنج مصداق غیراخلاقی و دینی در تلگرام :: پارس دانلود

كد ساعت و تاريخ

تور دبی

پارس دانلود

امنیت ، شبکه ، بازی های رایانه ای ، اخبار سایبری ...

پارس دانلود

امنیت ، شبکه ، بازی های رایانه ای ، اخبار سایبری ...

پارس دانلود

امام علی (ع) می فرماید:
هیچ گناهکاری را نا امید مکن، چه بسیار گناهکاری که عاقبت به خیر گشته
و چه بسیار خوش کرداری که در پایان عمر تباه شده و جهنمی گشته است.

Dear friends, it's best to look at the history of these 50 years We rebelled when there was no better ally than the United States for America Once we resurrected, we did not even know how to handle an old tank We rebelled when even the food in Iran was not enough for all people Once we resurrected, we did not even know what the real meaning of war was When we rose, everyone said that Iran was the most stable country in the region and now... We are the strongest regional power in terms of political stability We are the strongest country in the region in the military field We are the strongest region in the field of new science We are the strongest country in the field of manufacturing all types of missiles We are the strongest country in the region in terms of national, local, regional and family security We are the strongest cyberwar region in the region We are the strongest country in the field of domestic production (of course, our present president is an animal in all respects destroying the country, I love tramp) We are the strongest country in the region for the use of nuclear technology (and the region's poorest country in the field of nuclear weapons production (because our religious scholars consider this as equal to the war on God) We are the best in the world in the field of science production We are a member of the best countries in the field of medicine and family health We are a member of the best nations in the field of nanotechnology And... But before the revolution, we were only the military power of the region But before the revolution, we were the largest producer of crude oil But before the revolution, people were dying from the lack of science, food, lost culture, and so on .... But before the revolution, we were the only importer But before the revolution we had no private science But before the revolution, we had no scientist inside Iran But before our revolution our doctors were Indian But before the revolution, we did not know how to build a tower And... Please tell me which one is better? Before the revolution or after the revolution

لوگو روشنگری
طبقه بندی موضوعی
مهدویت امام زمان (عج)

مسدود شدن پنج مصداق غیراخلاقی و دینی در تلگرام

محمد مرادی | يكشنبه, ۲۱ خرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۰۴ ق.ظ
محمود واعظی در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) مجلس در پاسخ به سوال نماینده شاهین شهر در خصوص عدم نظارت و کنترل محتوای مطالب مغایر اصول و موازین شرعی و مصالح و منافع ملی در فضای مجازی گفت: فضای مجازی فرصت و تهدیدها را توامان با هم دارد و نمی‌توان از فرصت های آن گذشت. هیچ کشوری هم نگفته که به خاطر تهدید فضای مجازی از فرصت آن هم استفاده نشود، نقل‌قول‌های متعددی نیز از رهبری داریم که می گویند باید از همه فرصت‌های فضای مجازی  استفاده کنیم، برای آن برنامه ریزی کنیم و تلاش کنیم تهدیدات را به صفر برسانیم.

وی افزود: در ۴ سال گذشته تلاش شده به نوعی فرصت ها را افزایش و امنیت فضای مجازی را ارتقاء دهیم و تهدیدات را کاهش دهیم. براین اساس کارهایی را دانشگاه های مختلف شروع کرده ایم و در حال حاضر ۱۴ دانشگاه و مرکز پژوهشی کشور محتوای فضای مجازی را بررسی و صیانت می‌کنند؛ همچنین با کمک دانشگاهیان تلاش شده تا این فرصت ها را بومی کنیم اما به هر حال با توجه به مسائل فناوری های مختلف گره خورده با فضای مجازی عملاً جنگ سایبری بین کشورها وجود دارد. البته فارغ التحصیلان و دانشگاهیان ما تلاش می کنند که بتوانیم با تفاهمات مختلف اقدامات مناسبی را رقم بزنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: وزارت ارتباطات به جای مسدود کردن تلگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی خارجی که باعث مهاجرت کاربران آن به شبکه اجتماعی دیگر می شود با مدیران آن تفاهم کرده که پنج مصداق مفاهیم جنسی، کودک آزاری، ترویج خشونت، تروریسم و محتوای ضد دین در این نرم‌افزار مسدود شود و تاکنون ۱۷۳ هزار از این مصادیق بسته شده است تا جایی که در ابتدای فعالیت تلگرام ۱۰ درصد مشکل در این زمینه وجود داشت که اکنون به دو درصد کاهش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: ما همچنین پالایش هوشمند را راه اندازی کرده ایم و ۴۰۰ میلیون نشانه تصویری را مسدود کردیم. اگر تا پیش از این بین تمام سایتها ۸ درصد مشکل وجود داشت اکنون به ۱.۵ درصد کاهش یافته است. همچنین در سه سال گذشته ۷ میلیون آدرسی که به ما از مراجع صلاحیت دار  به ما گزارش داده شده را بسته ایم و ۱۲۱ نرم افزار مهم و فیلتر شکن را مسدود کرده ایم.

واعظی در ادامه خاطر نشان کرد: موضوعاتی که در سوال آقای حاجی در جلسه کمیسیون صنایع مطرح شد با آنچه که امروز ایشان عنوان می کنند متفاوت است. ایشان در کمیسیون درباره یک سایت سوال کرد و من پاسخ دادم اما اکنون مطالبی را در خصوص فضای مجازی ایران و جهان تحت عنوان یک مقاله مطرح کردند. من آمار کشورهای مختلف را قبول دارم اما در مورد ایران آمارها درست نبود. این آمار یا در وزارت ارتباطات و یا در وزارت اطلاعات است و در خیابان و روزنامه نیست. اینکه می‌گویید ۹۰ درصد استفاده مردم از اینترنت بین الملل است و یا اینکه  ۶۰ درصد مراجعه مردم به سایت‌های جنسی است اصلا درست نیست؛ بنابراین نمایندگان و مردم توجه داشته باشند این آمارها درست نیست لذا آن را نقل قول نکنند.

وی یادآور شد: فاز اول شبکه ملی اطلاعات در سال ۹۵ و در هفته دولت به بهره برداری رسید؛ متاسفانه علیرغم ۱۴ سال در کشور براساس برنامه‌های پنج ساله چهارم و پنجم توسعه و حکم رهبری این شبکه راه اندازی نشد اما در دولت یازدهم این پروژه در اولویت قرار گرفت. درست است که ما اتوبان ساختیم اما اتوبان داخلی ساخته شده؛ چرا که تا زمانی که شبکه داخلی تکمیل نشود و شبکه انتقال از ۹۰۰ گیگابایت بر ثانیه به بالاتر از ۱۰ هزار افزایش نیابد و شبکه پهن باند ۶۲۴ گیگابایت به ۱۱هزار تبدیل و بیش از ۱۵ برابر تبدیل نشود نمی‌توان شبکه ملی را راه اندازی کرد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه دسترسی‌ها در دولت یازدهم افزایش داده شد ادامه داد: در ابتدای دولت تنها دو شهر به نسل سوم تلفن همراه دسترسی داشتند و هیچ شهری به نسل چهارم دسترسی نداشت اما هم اکنون هزار شهر به نسل سوم تلفن همراه و ۷۴۱ شهر به نسل چهارم دسترسی دارند کما اینکه در ۲۲ بهمن سال ۹۵ نیز فاز دوم شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شد.

واعظی در ادامه اظهار کرد: در ابتدای دولت ۱۰ درصد مردم از ترافیک و محتوای داخل استفاده می کردند و ۹۰ درصد از اینترنت بین الملل اما امروزه ۱۰ درصد به ۴۳ درصد رسیده و فاز سوم شبکه ملی اطلاعات نیز در اواخر تیرماه تا قبل از پایان دولت یازدهم به بهره برداری می رسد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص موضوع امنیت یادآور شد: یکی از افتخارات دولت یازدهم این است که در کنار توسعه شبکه به توسعه امنیت نیز پرداخته است؛ لذا از بودجه وزارت ارتباطات همزمان این منابع تامین شده است. یک طبقه از ساختمان این وزارتخانه نیز برای امنیت خالی کردیم و سرورهای لازم نیز تهیه شده است.

وی با بیان اینکه محتوای مطالب براساس اساسنامه و ماموریت‌ها به عهده وزارت ارتباطات نیست گفت: در واقع شورای عالی فضای مجازی، کارگروه تعیین مصادیق و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول محتوا هستند؛ با این حال در سه سال گذشته نیز ۷ میلیون آدرس از مراجع صلاحیت‌دار بسته شده، ۱۲۱ نرم افزار و فیلترشکن‌های مهم نیز مسدود شده است.

واعظی با اشاره به اظهارات نماینده شاهین شهر درخصوص جدا نکردن ترافیک داخل و خارج گفت: ترافیک داخل و خارج جدا شده و میزان کسانی که از ترافیک داخل استفاده می کنند به ۴۵ درصد رسیده است؛ لذا نصف کسانی که از ترافیک بین الملل استفاده می‌کنند هزینه پرداخت می کنند. همچنین تمام اپراتورها نیز که سیم کارت‌های نوجوانان، کودکان و جوانان ارائه می‌کنند تشویق شدند کما اینکه گفته شده تخفیف نیز در نظر گرفته شده است.

وی در پایان در خصوص احراز هویت کاربران فضای مجازی گفت: تمام کسانی که از سیم کارت استفاده می‌کنند هویتشان معین و تمام کسانی که از اینترنت استفاده می‌کنند نیز از آی پی مشخصی برخوردارند؛ کما اینکه به افراد زیر ۱۸ سال آی پی واگذار نشده است.

  • محمد مرادی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی